Ambasador Kariery UE edycja 2022/2023
Ambasadorzy Kariery UE to program w ramach którego studenci wybrani na ambasadorów UE w ramach uczelni partnerskich promują możliwości pracy w instytucjach Unii Europejskiej.
Celem programu jest promowanie możliwości odbywania praktyk i zatrudnienia w strukturach UE wśród społeczności studenckiej.
Jakie zadania ma do wykonania Ambasador Kariery UE?
- Pełnienie roli punktu kontaktowego dla studentów zainteresowanych pracą w instytucjach UE
- Identyfikowanie grup docelowych i kontakty z mediami uniwersyteckimi
- Tworzenie list mailingowych i rozpowszechnianie informacji na temat współpracy z instytucjami UE za pomocą odpowiednich kanałów informacyjnych
- Robienie prezentacji, uczestniczenie w wydarzeniach związanych z rozwojem zawodowym i poszukiwanie interesujących prelegentów
- Wykonywanie zadań przypisanych na konkretne miesiące i regularne zdawanie relacji z ich realizacji
- Zarządzanie profilem na Facebooku lub w innych serwisach i ich regularne monitorowanie
Kto może zostać ambasadorem?
Poszukujemy osób z motywacją, które będą promować możliwości pracy w instytucjach UE i które posiadają następujące umiejętności i cechy:
- doskonałe zdolności komunikacyjne
- umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów
- gotowość do uczenia się i dzielenia informacjami
- zdolności adaptacyjne
- umiejętności organizacyjne
- dbałość o jakość i wydajność pracy
- innowacyjne i kreatywne podejście
- odporność na stres.
Wymogi podstawowe
- Pełnienie roli ambasadora przez co najmniej dwie godziny tygodniowo
- Zorganizowanie co najmniej jednego wydarzenia bądź prezentacji lub udział w co najmniej jednym wydarzeniu bądź prezentacji związanymi z rolą ambasadora
- Regularna komunikacja ze swoim koordynatorem „EU Careers”
- Udział we wszystkich oferowanych szkoleniach (online)
- Zapisywanie wykonanych zadań i regularne zdawanie relacji z ich realizacji
Są to wymogi podstawowe. Ty sam/a musisz zadecydować, czy jesteś w stanie przeznaczyć więcej czasu na realizowanie zadań ambasadora, tak aby nie ucierpiały na tym Twoje studia. Poszukujemy ambasadorów, którzy podczas promowania pracy w instytucjach UE wykażą się innowacyjnością i kreatywnością!
Jak się zgłosić
Możesz się zgłosić, jeśli:
- jesteś obywatelem/obywatelką Unii
- posługujesz się płynnie językiem angielskim i jednym z języków obowiązujących w kraju, w którym studiujesz
- masz możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2022 r.
- jesteś studentem/studentką i podczas udziału w programie będziesz zarejestrowany/-a i obecny/-a na uczelni (październik 2022 r. – wrzesień 2023 r.).
Bycie ambasadorem to okazja do nawiązania nowych znajomości w kraju i za granicą, możliwość rozwinięcia swoich kompetencji i umiejętności dzięki szkoleniom organizowanym przez EPSO i KPRM, zdobywanie doświadczenia w otoczeniu międzynarodowym podczas studiów, współpraca ze społecznością studencką AMS, m.in. poprzez przekazywanie informacji na temat możliwości pracy w strukturach UE, szansa na rozwój kompetencji w obszarze wystąpień publicznych, marketingu, HR-u, dzięki czemu CV stanie się atrakcyjniejsze dla przyszłego pracodawcy.
W ramach tego programu będziesz miał/a okazję:
- uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów
- nawiązać współpracę ze studentami z całej Europy
- zdobyć podczas studiów doświadczenie zawodowe, które uatrakcyjni Twoje CV
- zdobyć doświadczenie w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u
- wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera
- nawiązać kontakt z wysokimi rangą urzędnikami instytucji UE
- uzyskać list polecający zawierający informacje o wynikach Twojej pracy.
Wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniu organizowanym przez EPSO: dwie osoby w Brukseli, pozostali "Ambasadorowie Karier UE" - w Warszawie z udziałem ekspertów EPSO.
Rekrutacja
Prześlij swoje CV oraz list motywacyjny na adres e-mail: biurokarier@am.szczecin.pl do 10 kwietnia 2022r.
Życiorys w języku polskim oraz angielskim powinien zawierać wszystkie kategorie danych osobowych, które są wymienione w klauzuli. Ich zakres jest tożsamy ze zbiorem danych, o które prosi EPSO w formularzu aplikacyjnym (dotyczy wyłącznie tych uczelni UE, które nie dokonują samodzielnie selekcji swoich reprezentantów). Jednocześnie pragnę wyjaśnić, iż w przypadku kategorii:
- „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: informacje o trwających studiach” student - ambasador proszony jest o podanie następujących danych/informacji:
- nazwa uczelni w języku polskim i angielskim w każdej wersji językowej CV (PL/ANG);
- rok i rodzaj studiów (licencjackie/inżynierskie/magisterskie/doktorskie);
- kierunek studiów;
- planowany rok zakończenia studiów;
- informacja-oświadczenie, iż student - ambasador w trakcie całego roku studenckiego 2022/2023 będzie przebywał na macierzystym uniwersytecie, tzn. np. nie planuje wziąć udziału w programie ERASMUS, czy też innych programach wymiany studenckiej (niespełnienie tego warunku praktycznie uniemożliwia pełnienie obowiązków studenta - ambasadora - reprezentanta danej uczelni).
- „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: znajomość języków” student - ambasador proszony jest o podanie danych zgodnie ze skalą Rady Europy (Common European Framework of Reference - CEFR), która wyróżnia sześć poziomów biegłości językowej oraz wskazanie ew. certyfikatu potwierdzającego posiadane umiejętności.
III. „Dane osobowe umożliwiające identyfikację studenta: doświadczenie zawodowe” student - ambasador może w tym miejscu podać informacje m.in. dot. działalności społecznej, aktywności sportowej, hobby, podjętej pracy zarobkowej, staży, itp. i pełnionych w związku z tym funkcji, czy też wykonywanych obowiązków.
klauzula_informacyjna_rodo_ambasadorzy_karier_2022-2023.pdf